Đoković i Nadal

Đoković i Nadal u finalu Roland Garrosa

Sport

Srbijanski teniser Novak Đoković (1. ATP) igrat će finale Roland Garrosa nakon što je večeras u polufinalu savladao mladog grčkog tenisera Stefanosa Tsitsipasa (6. ATP) sa 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.

Đoković je odlično krenuo u meč i mnogi su mislili da će lagano privesti meč kraju nakon što je u prva dva seta bio više nego dominantan. Tsitsipas se probudio u trećem setu kojeg dobija nakon velike drame, a kasnije i četvrti te je vratio meč u egal. Ipak, Đoković je pokazao kvalitet i uništio Grka u petom setu za pobjedu u večerašnjem duelu koji je trajao četiri sata.

Najbolji teniser svijeta će tako peti put u karijeri igrati finale Grand Slama u Parizu, a prvi put od 2016., kada je i osvojio jedinu titulu. Đoković se 27. put u karijeri plasirao u finale jednog od četiri najveća turnira, a borit će se za ukupno 18. trofej.

S druge strane, Tsitsipasu današnje polufinale ostaje najbolji rezultat na Roland Garrosu. Protivnik Đokoviću u borbi za titulu bit će Rafael Nadal koji je ranije danas savladao Diega Schwartzmana maksimalnim rezultatom.

Španski teniser Rafael Nadal (2. ATP) branit će titulu na Roland Garrosu nakon što se danas plasirao u 13. finale turnira u Parizu. U polufinalu je pobijedio Argentinca Diega Schwartzmana (14. ATP) sa 6:3, 6:3, 7:6.

Nadal nikada u karijeri nije izgubio u polufinalu Rolan Garrosa, a danas je ostvario 99. pobjedu na turniru. Španac će ujedno imati priliku osvojiti 13. titulu na šljaci u Parizu, odnosno četvrtu uzastopnu.

S druge strane, Schwartzmanu će plasman u polufinale ostati najveći uspjeh u karijeri na Grand Slamovima pa će od ponedjeljka biti među najboljih deset tenisera svijeta.