Džeko strijelac u trijumfu Rome

Sport

Nogometaši Rome pobijedili su u Istanbulu u okviru 5. kola Evropske lige ekipu Basaksehira rezultatom 3:0 i tako se vratili u igru za plasman u nokaut fazu drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja. Vučica je fantastično odigrala prvo poluvrijeme u kojem su praktično i riješili pitanje pobjednika. Na prvi gol se čekalo pola sata, a onda Veretout zatresao mrežu turske ekipe golom iz penala.

Četiri minute prije odlaska na odmor Kluivert je udvostručio prednost Rome, a onda je na scenu stupio kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko. Naš napadač se u sudijskoj nadoknadi prvog dijela sjajno snašao u šesnaestercu domaćih i rutinski pospremio loptu u mrežu za 0:3. I u nastavku je Roma u nekoliko navrata opasno zaprijetila, dok je Basaksehir u potpunosti podbacio na večerašnjem susretu.

Džeko je kao kapiten predvodio Romu do 72. minute, dok je za Basaksehir 90. minute odigrao još jedan bh. reprezentativac Edin Višća. I on je bio također kapiten na večerašnjem meču. Borussia M'Gladbach i Roma dijele prvo mjesto grupe J sa po osam bodova, dok je Basaksehir pao na treće mjesto s bodom manje. Wolfsberger je ostao bez šansi za nokaut fazu.

Nogometaši Astane pobijedili su na domaćem terenu u okviru 5. kola Evropske lige ekipu Manchester Uniteda rezultatom 2:1 i tako upisali prvi trijumf ove sezone u takmičenju.