Efes razbija, CSKA srušio Real

Sport

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su u Istanbulu u okviru 19. kola Eurolige ekipu Milana rezultatom 88:68 i tako došli do četvrtog uzastopnog trijumfa. Obje ekipe su loše ušle u utakmicu, ali se Efes brzo probudio i do odlaska na odmor imao devet poena prednosti.

Ni u nastavku nisu dozvoljavali Milanu da se razmaše pa su postepeno povećavali prednost i na kraju uvjerljivo savladali goste s 20 poena razlike. Najbolji u redovima Efesa bili su američki košarkaši Larkin s 23 i Singleton sa 16 poena, dok je jedinu prolaznu ocjenu kod Milana dobio Litvanac Gudaitis s 11 poena i sedam skokova.

Efes je prvi na tabeli Eurolige sa 16 pobjeda i tri poraza, dok je Milano na šestom mjestu s omjerom 10-9. Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti poraz Real Madrida u Moskvi od CSKA (60:55) te pobjedu Maccabija u Tel Avivu nad Barcelonom (92:85).

Košarkaši Makabija slavili su u meču 19. kola Evrolige protiv Barselone rezultatom 92:85. Izraelski tim je tako naneo šesti poraz ekipi Svetislava Pešića. Makabi je tako, posle 19 kola, ostao i dalje neporažen na svom terenu u elitnom takmičenju. Katalonci su bolje otvorili meč u Izraelu, ali je Makabi u već u drugoj deonici preuzeo inicijativu, kada je stigao i do ključne prednosti.

Najbolji u pobedi Makabija bio je Tajler Dorsi sa 19 poena, a pratio ga je Skoti Vilbekin sa 18 poena. Deni Avdija odigrao je 11 minuta i postigao tri poena (1/1 za tri). U ekipi Barselone istakao se Nikola Mirotić sa 22 poena, 10 skokova i tri asistencije. Ante Tomić je dodao 11, uz šest skokova i jedno proigravanje. Makabi sada ima učinak 13-6 i na trećem je mestu. Barselona je peta sa 13 pobeda i šest poraza. Berlinska Alba priredila je malo iznenađenje i u dvorani “Mira i prijateljstva” slavila protiv Olimpijakosa sa 93:86.