Inter demolirao Šahtar

Inter demolirao Šahtar za finale

Sport

Nogometaši milanskog Intera savladali su večeras na stadionu Merkur Spiel-Arena Šahtar iz Donjecka rezultatom 5:0 i plasirali se u finale Evropske lige. Inter je do vodstva došao u 19. minuti susreta. Pogriješio je golman Šahtara Pjatov, loše je ispucao loptu, a do nje je došao Barella. Sjajno je centrirao za Lautara, a Argentinac je pogodio za vodstvo ekipe iz Milana.

U drugom poluvremenu Inter je razbio Ukrajince. U 64. minuti Brozović je asistirao za D'Ambrosija, a deset minuta kasnije Lukaku je uposlio Lautara za 3:0. Argentinac mu se revanširao u 78. minuti susreta, a svoj drugi, a Interov peti pogodak Lukaku je postigao u 84. minuti utakmice. Inter će u finalu igrati protiv Seville, a susret je na rasporedu u petak 21. augusta.

A prvi finalisti Evropske lige su nogometaši Seville koji su sinoć u polufinalu odigranom u Kölnu pobijedili Manchester United rezultatom 2:1, ali u Engleskoj je glavna tema sukob dvojice igrača Crvenih vragova. Naime, švedski nogometaš Victor Lindelof je bio krivac za Sevillin drugi gol lošom reakcijom u šesnaestercu pa ga je kritikovao Bruno Fernandes koji mu je to očito zamjerio.

Lindelofu se to nije svidjelo pa je verbalno napao saigrača, a britanski mediji su iz snimka s terena zaključili kako je Šveđanin Fernandesu rekao “odje*i, kurvo”. Inače, United je poveo upravo Fernandesovim golom, do kraja poluvremena poravnao je Suso, a finale Sevilli osigurao je De Jong pred kraj utakmice.