Novosti iz Sinsinatija

Sport

Srpski teniser Filip Krajinović napravio je pravu senzaciju na mastersu Sinsinati, pošto je u meču 2. kola lako eliminisao četvrtog tenisera svijeta i drugog nosioca Dominika Tima rezultatom 2:0 (6:2, 6:1). Meč je, pod neobičnim okolnostima, bez publike i sa posebnim mjerama zaštite zbog korone, trajao svega 63 minuta.

Krajinović će se u osmini finala igrati protiv Martona Fučoviča koji je nakon tri seta savladao Grigora Dimitrova. Slavio je Mađar 7:5, 4:6, 6:2.

Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se u treće kolo WTA Sinsinatija. Bila je bolja od holandske teniserke Aranče Rus posle tri odigrana seta – 7:6, 3:6, 7:6. Trenutno 9. teniserka sveta ozbiljno se namučila. U prvom setu nije bio nijedan brejk, što je veoma čudno za ženski tenis, a u cijelom sijetu je bila samo jedna brejk lopta, koju je Rus neutralisala u petom gemu.

U taj-brejku je bio veliki broj mini-brejkova, a holandska teniserka propustila je set loptu pri rezultatu 6:5, na servis Serene. Vilijams je osvojila tri vezana poena i došla do vođstva. Odmah je napravila brejk na startu drugog seta, ali je Rus uzvratila, vratila brejk i napravila još jedan. Dobrim servis gemovima stigla je do izjednačenja.

Serena je u drugom setu imala 5:2 i 15:30 na servis protivnice, ali se onda desio kolaps. Propustila je da odservira za meč na 5:3, a Rus se vratila na 5:5 i imala tri brejk lopte, od kojih je jednu iskoristila i došla do prilike da servira za meč. Ipak, Serena je vratila brejk i uvela odlučujući set u taj-brejk, u kojem je slavila sa 7:0.

Belgijski teniser David Gofan pobijedio je Bornu Ćorića u drugom kolu mastersa Sinsinati, koji se ove godine zbog pandemije virusa korona igra u Njujorku. Gofan je slavio sa 7:6 (6), 6:4 i igraće sa pobjednikom meča Denis Šapovalov (Kanada, 12. nosilac) – Jan Lenard Štruf (Njemačka. Treću rundu takmičenja izborio je i Grk Stefanos Cicipas, koji je postavljen za četvrtog nosioca. On je sa 6:1, 6:3 pobijedio Kevina Andersona iz Južne Afrike i čeka pobjednika meča Džon Izner (SAD, 16) – Džon Milman (Australija).