Polufinale Lige Evrope

Sport

Fudbaleri Intera plasirali su se u polufinale Lige Evrope, pošto su sinoć u četvrtfinalu na “neutralnom” terenu u Dizeldorfu savladali Bajer iz Leverkuzena 2:1 (2:1). Golove za milanski tim postigli su Nikolo Barela u 15. i Romelu Lukaku u 21. minutu, dok je strijelac za Leverkuzen bio Kaj Haverc u 25. minutu.

Istovremeno, Mančester Junajted je u Kelnu poslije produžetaka savladao Kopenhagen 1:0, golom Bruna Fernandeša iz penala u 95. minutu. Inter će igrati u polufinalu protiv pobjednika današnjeg meča Šahtjor – Bazel, dok Junajted čeka boljeg iz duela Vulverhempton – Sevilja.

Nogometaši Šahtara iz Donjecka i Seville pridružili su se Interu i Manchester Unitedu u polufinalu Evropske lige. Sevilla je slavila s minimalnih 1:0 protiv Wolvesa, dok je Šahtar bio bolji od Basela rezultatom 4:1. Šahtar je do vodstva došao već u drugoj minuti susreta, a strijelac je bio Moraes. Konačni rezultat prvog poluvremena postavio je 20 minuta kasnije Taison nakon druge asistencije Marlosa večeras.

U 75. minuti susreta Alan Patrick je pogodio s bijele tačke za 3:0. Dodo je u 88. minuti pogodio za 4:0, dok je konačnih 4:1 pogotkom u 92. minuti susreta postavio je Van Wolfswinkel. U drugom polufinalom susretu Sevilla je slavila protiv Wolvesa rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Ocampos u 88. minuti susreta. U 13. minuti jedanaesterac za Engleze promašio je Jimenez. Šahtar će u polufinalu igrati protiv Intera (16. 8.), a Sevilla protiv Manchester Uniteda (17. 8.).