Novak i Nadal prosli

Rim: Novak i Nadal prosli

Sport

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Rimu. Đoković se namučio u duelu sa sunarodnjakom Filipom Krajinovićem, ali je uspio slaviti u dva seta. Najbolji teniser svijeta je u prvom setu slavio tek nakon tie-breaka sa 7:6(7), a u drugom je napravio dva breaka za 6:3. Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Musetti – Koepfer.

Marin Čilić nije uspio stići do četvrtfinala. Hrvata je u osmini finala zaustavio Casper Ruud. Norvežanin je slavio sa 6:2, 7:6(6) i izborio duel sa Berrettinijem.

Rafael Nadal je rutinski prošao kroz osminu finalu Mastersa u Rimu protiv Dušana Lajovića.
Španski teniser je prošao u četvrtfinale nakon samo 90 minuta igre. Lajović nije imao nikakve šanse i u čitavom meču je osvojio samo četiri gema. Nadal je u prvom setu napravio break u svakom servis-gemu srbijanskog tenisera, te je prvu dionicu igre riješio u svoju korist rezultatom 6:1.

U drugom setu Lajović je odigrao malo bolje, uspio je sa 4:1 za Nadal doći do 4:3, no Španac je ponovo ubacio “u brzinu više” i rutinski meč priveo kraju rezultatom 6:3. Nadal će u četvrtfinalu igrati protiv Diega Schwartzmana koji je sa 2:1 savladao Huberta Hurkacza.